Leden 2013

Úvaha

18. ledna 2013 v 19:50 | Pealia |  O snílkovi
Jednou za uherský rok mě popadne těžká mizantropie spojená s velmi mizernou náladou. Brilantní, prostě brilantní.

Knižní okénko

9. ledna 2013 v 16:49 | Pealia |  Názory
Čtení v angličtině je vlastně zábavné.
Schválně, kdo z váš někdy četl nějakou knihu v angličtině, nebo jiném cizím jazyce?

Novoroční

1. ledna 2013 v 18:03 | Pealia |  O snílkovi
Asi jsem našla něco, co mě dělá šťastnou. Po dlouhé době jsem objevila něco, co mě vytáhne z té depresivní nálady.

O proti době minulé jsem se poněkud rozečetla. A připadám si šťastnější. Když jsem strávila celé odpoledne s Pýchou a předsudkem, Studií v šarlatové a během odpoledne obrátila na 130 stran a pak knihy zaklapla s tím, že mám přečteno, byla jsem nadšená. Asi to vypadá tak, že to hodně zveličuji a pro zběhlého čtenáře to nic není, ale po delší době mi nějaká záliba přinesla takové potěšení.
Taky jsem dočetla Fantóma opery. A momentálně mám rozečteno Na větrné hůrce od Emily Brontë. Asi si začnu konečně i Gejšu. A Žabákova dobrodružství. A North & South. A Gone with the wind. A Les Misérables...

Sedím si v pohodlném křesle s polštářky u kamen a v jedné ruce třímám čtečku a v druhé čaj. Kanáři v kleci spí, nebo se rozhlížejí po pokoji a občas pípají. Připadám si spokojeně.

Pozítří jdu opět do školy. Celé prázdniny mě to pronásleduje a děsí. Už nebudu moct ponocovat až do tří do rána, budu muset omezit i půlnoční čtení... Každé ráno zase několik minut před sedmou vstávat... Přijdu až o půl čtvrté domů a znovu se chystat, opět plánovat spousty věcí dopředu. Ale to k tomu patří a měla jsem dost času si odpočinout. Back to work, dear Watson.

Novoroční přípitek bych málem prospala. Myslela jsem si, že celý večer a první momenty nového roku budou zahaleny v depresivním hávu. Jak v televizi v obýváku zahlásili půlnoc, z nepochopitelného důvodu mě najednou popadl pocit radosti. A možná to bylo jen tím, že když se vzbudím, tak nějakou chvíli vše vidím v pozitivním světle. A možná i tím, že mě v noci chytají prapodivné nálady. Ty se v poslední době mění jak na běžícím pásu.

Ain't no sunshine when she's gone ^^