Večerní myšlenkové pochody

8. října 2012 v 22:57 | Pealia |  O snílkovi
Nemohu spát.


Chybí šestašedesát dní. Dva měsíce a pět dní. Třináctého prosince roku dva tisíce dvanáct bude česká premiera Hobbita a já se nemohu dočkat. Těším se jak malé dítě. Ale však, já jím stále jsem.

Je začátek října. Přijde mi to jako před pár dny, když jsem v červnu nedočkavě odpočítávala minuty posledních pátečních hodin fyziky. Když jsem se nemohla dočkat gymplu. A teď je to tady, gympl v plném proudu a já vzpomínám na to, co se dělo na základní škole. Sice bych se tam asi už nevrátila, ale všechny dny nebyly až tak zlé. Přátelské vztahy s učitelkami, hodiny propovídané a nikomu to nevadilo. Páteční sezení na obědech, když už byli všichni pryč. Na gymplu to není zlé. Už jsem si zvykla na systém. Jsme tam všichni přátelé, nikdo nebere nic moc vážně. Není to tak napjaté jako na základní. A za to jsem ráda.

Ale, čas je plný učení. Na základní škole jsem se třeba nemusela týden učit. Teď musím každý den. Musím najít způsob jak to vyrovnat, učení a volný čas. Ale zatím se to dá. Zatím.

Sleduji North & South. Kdybych vypisovala o čem to je, psala bych samé superlativy a skončila s tím, jak mi je hlavní hrdina sympatický.
Čtení anglické knihy je zážitek. Nejen, že je to náročné, ale knihu vnímáte jinak. Mnohé verze jsou velmi zeslušněné, takže když čtete originál, možná vás to překvapí. A pak se na konci sami sebe zeptáte: Je lepší číst české verze, nebo originální?
Poslouchám post- rock. Můj milovaný žánr, u kterého se dá báječně odpočívat, číst knihy, učit se a přemýšlet.
Půjčila jsem si znovu Hobbita. Chyběly mi papírové stránky a Tolkienovský styl. Bilbo je fantastický. Trpaslíci jsou prostě trpaslíci. Hrdá stvoření, která nedají dopustit na své umění.

"No one loves me, - no one cares for me, but you, mother."
-John Thornton
(Elizabeth Gaskell, North and South)(Srdečné děkuji za představení tohoto skvělého seriálu a knihy, Klaudie.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klaudia Klaudia | 10. října 2012 v 15:47 | Reagovat

He is sooo armitegous! :D Kde si v knihe North and south? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama