Únor 2012

Těžká rána nachlazence

29. února 2012 v 11:48 | Pealia |  O snílkovi
Není pěkný, když se vzbudíte, svědí Vás uši a polykání vám vyvolává záchvaty bolesti. A nejhorší je, když se to děje zrovna o prázdninách.

Máme od pondělí prázdniny, válím se doma. Vzbudím se, a ačkoliv se mi chce spát, nejde to, jen se převaluju v posteli. A ani ta postel, která je každý den dokonale vyhřátá, mě neupokojí. Místo toho mám nepříjemný pocit v uších a polknutí taky není zrovna pohodlné. A ke všemu se mi občas ucpe nos a hrozně chraptím. Jediné štěstí je, že se tento stav občas omezuje jen na dopoledne a večerní hodiny.

Když se tak válím doma a nevím co dělat, začala jsem si uklízet. Asi si z toho udělám rituál. Každý den před spaním a kdykoliv opustím na delší čas plochu stolu nebo někde v pokoji, uklidím ji tak, jako by tam nikdo nebyl. Někde jsem četla, že to je parádní proti stresu. A navíc je super se probouzet do uklizeného pokoje.

Zrekonstruovala jsem si Youtube kanál. Už bylo načase, všimla jsem si, že jsem tam nebyla snad půl roku- resp. v profilu. Udivilo mě, že i když tam nemám prakticky nic vyplněné, komentáře jsem moc nepsala a na moje videa je vstup zakázán, chodily mi pozvánky k přátelství. A.k.a facebook. Hm.

Víte co mě štve? Ty hloupý zákazy a blokování videí. Sice už je to tu dlouho, bylo to všude už několikrát a tak, ale dnes mě to naštvalo ještě víc. Taková hloupost. Diskriminace ostatních fanoušků videa, kteří nežijí v povolené zemi. Tak směšné. Blbý zakazování. Blbá Acta. Blbej systém. Blbý nápady. Blbý.

Musím si obstarat bublifuk. A budu dělat bubliny, bubliny, bubliny! Asi to zní děsně blbě a dětinsky, a já rád bubliny :) Zajímavé by to bylo vzít do větru. Od teď mi říkejte Bubla. No ten, z Hledá se Nemo.

With the birds I'll share this a lonely view

25. února 2012 v 12:58 | Pealia |  O snílkovi
Letošní zima nám podle internetových deníků zmizela nadobro z očí a zůstávají jen zbytky. Zbytky štěrku a toho bordela na chodnících co u nás zas bude až do půlky léta. Všude jsou kaluže a zbytky ledu a hlavně- je hnusně. Ráno sice chvilku svítí, ale pak je zase tmavo a je to všechno na jedno kopyto. A fouká vítr.

Stýskalo se mi po psaní, tak jsem si zlehka vzala notes a propisku- a kdybych náhodou na něco zapomněla- slovník. No napsala jsem si první anglickou povídku. Povídku o čivavě jménem Lenny, jak na zahradě spatří něco černého s oranžovým zobákem, křídly a blyštivými očky. Samozřejmě jde o kosa. To on nevěděl, byl ještě štěně.

Znovu dělám cosi s korálkami, u pořadů si z nich motám speciální prsteny- je to jednoduché, pohodlné, kreativní a zabijete s tím spoustu času.

Viděl někdo The Shining z jednaosmdesátého? Já ne. Ale chci. Už si ten film plánuju asi 14 dní. Asi proto, že jde o horor a já horory nerado. Ale tento je výjimečný. Běhat po baráku se sekerou musí bejt zajímavé. A parodie v Simpsonových byla dokonalá, aneb nenechávejte Homera bez piva a televize.

Taky jsem konečně viděla celý film Wolf. Je tam tak pěkně vykresleno, jak se vlčí povaha může projevit na člověku a jaké výhody a nevýhody to může přinést. Pěkný film s pěknou atmosférou.

Znáte ten pocit, kdy si připadáte extrémně nudní, že nic neděláte a že vaše existence nemá smysl? A ještě k všemu Vám do vaší rezidence pořád někdo chodí, takže nemůžete prakticky sami nic dělat. Všichni Vám koukají přes rameno, co děláte, pořád někdo ně co chce a za žádnou cenu se jich nezbavíte. Proč, proč musím mít pokoj vedle ložnice. Je to otravné a nuda, když nemáte ani s kým ven. Možná by bylo, ale s nimi zase nechci... It's so complicated.

It's so lonely day, it's so lonely life. With the birds I'll share this lonely view. Scar tissue that I wish you saw...

(Nadpis a poslední dvě věty pocházejí z textu Red hot chilly peppers- Scar tissue)

Čaro

13. února 2012 v 14:48 | Pealia |  O snílkovi
Představte si letní prázdninové ráno. Je teplo, svítí vám do pokoje, venku zpívají ptáci, na ulici nikdo není, možná jen někdo projíždí na kole. Pak si představte, jak plynule přejde v odpoledne. Začne se lehce zatahovat, je stále stejné teplo. Obloha je černá a začne lehce padat déšť. Vzduch se vyčistí- ale pořád je teplý. Máte náladu pohodovou, s mírným zaujetím- prostě se máte blaze a nedbáte na to, že je venku únor, sníh, zima a zvláštní tma.

Každý den je malý zázrak. Jen to lidé často nevidí.

7. února 2012 v 15:04 | Pealia |  O snílkovi
Forrest Gump říká, že každý den se stávají malé zázraky.