Jako u výslechu

31. prosince 2011 v 15:20 | Pealia |  Názory
Klaudie, Ika a Di mne požádaly, abych udělala podobný dotazník, jako mají ony.

Skočme do toho.1. Máš nějakou svou vášeň?
Mám. Kdo by neměl? Poslední čas se moje záliby trochu změnily. Ale k věci. Hrozně ráda přispívám na diskuzních fórech. Dívám se na oblíbený pořad Survivor, občas se dívám na seriály a pátrám po filmech. A ráda si přečtu dobrou knihu nebo vytvořím něco, co vypadá trochu jako obrázek. A baví mě dekorace! Plus přičteno občasné zahloubání v psaní nebo focení.

2. Je něco, co nenávidíš?
Sebestřednost, aroganci, lidi, co strkají nos do věci, které nerozumí, když mi někdo nutí něco nesnáším, urazí se kvůli každé blbině a dokáží se kvůli ní rozhádat na celé měsíce, neustálé komentování všeho co dělám, příliš tvrdohlavé lidi a ty, kteří si myslí že můžou všecko a hlavně- suchary. Některý hmyz, když se mi samo od sebe vypne stahování, dlouhý, příliš hlasitý dětský křik, petardy a rachejtle a takový ty "macho", co si kráčejí po ulici, hraje jim sprostý rap a v hlavě toho moc nemají.

3. Dokážeš skrývat své emoce?
Ano, docela dobře. Ale občas se mi to vymkne z rukou. A když mě někdo naštve, nejde to. Ale po deseti minutách jsem v pořádku.

4. Kdy jsi naposlední kvůli něčemu "vybouchla"?
Včera, byla jsem opravdu dost naštvaná. Stahovala jsem velký soubor, který se stahoval o trochu víc jak hodinu. A v posledních minutách se to zrušilo. Nevím jestli to byla máma, kiterá u pc byla naposled, nebo nějak samo, ale naštvalo mě to.

5. Na jaký film ses naposledy dívala?
Hm... Myslím... Troja? Divočina?.. Ne divočinu jsem nedokoukala celou a neviděla začátek... Troju jsem nedokoukala... Ano, mám to. Dnes ráno jsem se dívala na Inkoustové srdce. Zajímavý film. A pěkný. Postvami mi to hrozně připomínalo Pána prstenů. Fakt že jo.

6. Jakou knihu jsi naposled dočetla?
Včera večer jsem podruhé dočetla Společenstvo prstenu.

7. Jakou hudební skupinu jsi dlouho neposlouchala?
No, pokud vynechám dávné, hodně dávné fanatické poblouznění do popových zpěváků a zpěvaček (Oh, jak hanebná mi je nyní tato minulost!) a jednu- dvě písničky od skupin co niky nebyly v top, tak asi Seether, Red hot chilly peppers a Nightwish. Teď se hodně věnuji skupině Opeth. A právě poslouchám Riverside.

8. Máš nějakou motivační řeč? Chci říct... jestli máš nějaké slovo, větu nebo něco podobného, co ti pomáhá, když jsi- dáse říct- na dně?
Mám:) Delší přesvědčivou a motivační řeč. Není z mé hlavy, ale od mého oblíbeného hráče Survivora, který má v tom co říká pravdu.

9. Máš pro něco slabost?
Tak třeba pro zpěvákův hlas, který se z čistého dokáže změnit v growling. Pro pěknou knihu, kde jsou některá místa vypsaná až do maličkých detailů. To Mr. Tolkienovi šlo krásně. Pro zvuk bass kytary. Je to divné, ale mě se to líbí. Nebo normální úsměv. Je to kouzelné, když se člověk umí usmívat. A další.

10. Je nějaké dílo, ať už hudební, filmové, literární nebo umělecké, které ti trochu ovlivnilo tvůj pohled na svět?
Tohle je trochu hloupě položená otázka. Ale do jisté míry mi změnil názor film Forrest Gump, literární dílo Pán prstenů ( V té knize je víc, než jen povrchně přečtete. Pro mě toto dílo hodně znamená a trochu mě to změnilo. Ač to ostatní nevidí.) a hlubokou myšlenku, nad kterou se dá zamýšlet a která je těžší napochopení ve mě zanechala skupina Opeth, neboť texty a hudba celkově jsou jedinečné a zajímavé- přesný opak některých popových hvězd.

11. Znáš i takové lidi?
A minimálně tři.

12. Který dárek by tě potěšil nejvíc?
Lístek do Středozemě :D Ne, dělám si legraci. Co by mě potěšilo nejvíc? Mít víc času, kdybych mohla strávit se svými blízkými a celkově dělat co bych chtěla ze všeho nejvíc. Ale k tomu vlastně musím jen zvednout zadek ze židle a vykročit pravou tlapkou.

13. Máš nějaký seriál, který miluješ od dětství?
Krteček. Maxipes Fík a další. Měla jsem hrozně ráda seriál Smolíkovi a film o Šťastném Lukovi, který i doteď.

14.Vzpomínáš si na první významější knihu, kterou jsi přečetla?
Snad Děti z Bullerbynu, jestli si dobře pamatuji.

15. Máš doma něco, čemu se říká "Studentský kout"?
Ha ha, mám. Všichni okolo mi říkají, že jsem divná, když jsi shromažďuji studentské podklady a věci navíc. Vlastním 8 naučních knih, plus jednu o vzniku některých frází, takže devět. A jednu mám půjčenou z knihovny. A ke všemu dost často vyhledávám věci o psychologii nebo něco, co by zlepšilo mou kvalitu znalosti angličtiny na internetu. Nebo všeobecné znalosti. Lidé okolo mě si myslí, že jsem blázen.

16. Stává se ti, že vracíš i nepřečtené knihy?
Ano, několikrát se mi to stalo. Do knihovny, kamarádce, učitelce... Komu se to nestává?

17. Dělá ti problém dívat se na seriály, filmy bez titulků?
No, něco zvládám. Ono se to dá, ale někdy se stane, že když se na to podíváte potom s titulky, můžete zjistit, že jste se o něco ochudili. Nejhorší je, když slyšíte rychle mluvícího američana. To je zážitek.

18. Zkoušela jsi někdy překládat básničky?
Jo, je to sranda. Baví mě to.

19. Posíláš novoročenky?
Ne. Nebaví mě to. Na co, vlastně? Pro mě je to bezvýznamné. Tak jasně, pošlu kamarádovi na webu nějaké přání. Ale lidem, co znám osobně to říkám osobně.

20. Máš sklony k závisti nebo ti vadí, když ty se dřeš po výsledku a druhému to jde jedna radost a podobně? Máš sklony ke škodolibosti?
Ano, trochu a občas ano. Nechci to rozmazávat.

Tak a je to. Snad to postačí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klaudia Klaudia | Web | 1. ledna 2012 v 13:56 | Reagovat

Maxipes Fík- vybuchla som smiechom. Nebol to vlastne ani výbuch, len menšia explózia. A deti z Bullerbynu (alebo sa to píše s i?) som čítala, keď som mala deväť. A prečítala som si ju aj minulý rok- nemohla som si nájsť knihu, ktorú by som chcela čítať a čas ma súril, tak som siahla po starom priateľovi.
P.S.: Predvčerom som pozerala Fantóma Opery, verziu z roku 2006- je to krásny film, fantóma mi bolo tak ľúto a myslím si, že hoci je to trochu občas strašidelné a väčšinou veľmi smutné, malo by sa ti to páčiť :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama