Odstěhuji se na Nový Zéland

16. října 2011 v 16:29 | Pealia
Byla hodina angličtiny. Učitelka se ptala, kde bychom chtěli žít a proč.


Základní otázky: Do you want live in the city or in country side?
Do you want live near to mountains or sea?
Do you want live in a house or an apartman?
Do you want live in hot or cold country?
Do you want live in which country?

Myslím, že někdy před tím se nás ptala, jestli chceme žít u hor, či u moře. Zvedali jsme packy. Pak se na mě obrátila, kde bych chtěla žít já.

Chci žít na Novým Zélandě, poněvadž je tam pěkná příroda. Chtěla bych žít u jezera a lesa, mimo lidi, v malým, dřevným baráčku. V zimě bych bruslila o 106 a v létě bych se s přítelem koupala a pořádala daleké výpravy po lesích a zbytku přírody. To by se mi líbilo. A jaké pěkné západy slunce tam musí být.

Minulý týden jsem byla nemocná. Přes všechny odmluvy a ten cirkus kolem jsem byla doma. I kdyby mi bylo blbě sebe víc, do angličtiny, němčiny a češtiny prostě půjdu. Ležela jsem v posteli a koukala se na film Vyvrhel (Nebo na Indian Runner, tohle se mi líbí víc.). Byl to krapet nezvyk slyšet Vigga s úplně jinou hlasovou polohou. Ale jeho bláznivý smích byl k sežrání.
Film o dvou bratrech. Každý je jiný. Joe (David Morse) žije poklidný život se svou manželkou a malým synem. Má bratra Franka (Viggo Mortensen), který se má vrátit z války ve Vietnamu. Ten se vrátí válkou poznamenaný a je naštvaný na celý svět.
Drama. Výborné drama. Mám filmy, kde jsou lidi napůl psychopati hrozně ráda. V některých scénách jsem se neskutečně smála (ostatně... směji se ještě teď.), a v několika dalších mě představa, že bych měla přítele, který na mě, možná bez důvodu, začne plyvat hrášek, děsila. Nevím proč, ale líbila se mi scéna, jak Frank židlí umlacuje k smrti barmana a byl celý od krve. Ku podivu se mi Mortensen od krve hrozně libíl.
Film na mě hereckými výkony (No. Musela tam Patricia Arquette tak šíleně několikrát zaječet? To jediné se mi asi nelíbilo.) tolik zaujalo a zalíbilo se mi to, že jsem si to musela pustit ještě jednou. Určitě se to řadí mezi mou top desítku tohoto roku.

Včera jsem měla tu možnost shlédnout Moulin Rogue. Tak tenhle film se řadí mezi diamanty. Brilantní scénář, obsazení a výběr písní. Měla jsem tu čest to ještě vidět v původním znění s titulky. Nikol Kidman jako kurtizána a herečka byla výborná. A nikdy v životě by mě nenapadlo, jak dobře odkáže zpívat Ewan McGregor. Na tuhle dvojici byl radost pohledět i slyšet. Konec byl nádherný a šíleně dojemný. Já, jako člověk, který u filmů zásadně nebrečí, byl dojat skoro k slzám. Přemýšlím, zda si tento muzikál nepustím znovu.Špičkové. Určitě mezi top deset tohoto roku.
Celý večer jsem se pozorně dívala a pátrala mezi obsazením, ale ač jsem se dočetla, že tam má hrát i David Wenham, nikde jsem si ho nevšimla. Možná jsem si ho všimla, ale kdo ví.
Mezi reklamami u Moulin Rogue jsem přepínala na nižší kanál a připomínala si film, který jsem viděla před pár lety v kině. Letopisy narnie: Lev, čarodějnice a skříň.
Kdysi mě ten film úplně, ale úplně očaroval, dnes mám trochu jiný názor. Nevím proč, ale nějak se mi nelíbí sestava čtyř sourozenců. Jsou mi nějak nesympatičtí. Pan Tumnus hrajíc na píšťalku u ohně se mi líbil, hrající plamínky v krbu byly nádherné. Připomnělo mi to scénu Gandalfa a Froda v Dně pytle.
Bobři jsou geniální. "To máš z toho, že tam moc jíš!" "Třeba jím naposledy! A zvlášť, když vaříš ty." Jak byli na ledě a za nima skočili vlci, přála jsem si, aby Petr tomu jednomu s tím svým párátkem usekl hlavu. No co. Mám ráda takový věci.
Když procházeli okolo kentaurů, tak mi to připomínalo elfy, mezi kterými prochází nějaké společenstvo a míří rovnou za Elrondem. Jak Petr natahoval ten meč.. No.. Ehem.. Se smíchem jsem schovávala hlavu do polšáře. Ono, Flóra Nového Zélandu je nádherná, i v tomto filmu byla, ale Roklinka byla poetičtější. Nádherný lev Aslan, kterého chci domů. Mami, koupíš mi ho k narozeninám..?
Čarodějnice má pěkný vlasy. Jako Lady Gaga z nich dokáže dělat senzační věci. A se svou holí zachází jako "džedáj", a o mečích nemluvě. Správná chladnokrevná čarodějnice, která se nepáře se zabitím lva a ještě si zněj klidně udělá kožich přes ramena. Ovšem, když jí Aslan skočí na krk a udělá s ní krátký proces, taky stojí za zmínku. Bitva byla trochu nevyrovnaná, 28 ras za dobro a za zlo asi 19. Pfff!
Korunovace mi silně připomněla korunovaci Elessara. Ale byla jsem spokojená. Škoda, že Aslan odešel.
Film má nádherný soundtrack a není až tak špatný. Sice jsem to zkritizovala... Mám slabost pro takováhle věci. Takže.. zhruba za 3 hvězdičky. Měla jsem tu možnost shlédnout i dvojku s Benem Barnesem, ovšem, moc si to nepamatuji, tak se aspoň dočkám osvěžení v sobotu, kdy to budou vysílat.
A hle, ve čtyřce si má zahrát i Viggo. Nějakého Narnijského bojovníka. Tak to se začínám těšit. :)

Na spaní není nic hezčího a lepšího. Snad jen... Ne. Romantika před spaním je to nejlepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klaudia Klaudia | Web | 21. října 2011 v 16:12 | Reagovat

Ja by som možno chcela domček pri pláži, ale stačil by mi aj malý útulný dom s nádhernom záhradou, psom, mačkou a s detským smiechom :)

2 Klaudia Klaudia | Web | 22. října 2011 v 8:21 | Reagovat

:) Ako sa máš?

3 Izumi Izumi | Web | 25. října 2011 v 17:09 | Reagovat

Moulin Rouge je dobrý film, ja som u ňho plakala :D a minule som videla s McGregorom film, kde bol gay :D
Narniu som videla, ale už si to moc nepamätám. Jednotku aj áno, ale dvojku už nie a trojku som nevidela... XD

4 Lyra Lyra | Web | 26. října 2011 v 17:03 | Reagovat

Sakrblé..já jsem Moulin ještě neviděla a to se na to chytám už tak 3 roky:-D a s tím zélandem mi čteš myšlenky..taky bych tam chtěla žít bylo by to náádherné! A nebo bych se tam alespoň chtěla jet podívat, hodně mě to láká;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama